| |

Jakou hydroizolaci na základovou desku?

Hydroizolace základové desky složená z penetračního nátěru a lepenky chrání konstrukci zdí a podlahy před přenosem vlhkosti ze základové desky. Zamezí přenosu spodní vlhkosti do obytných prostor domu a podlaha se stěnami zůstanou suché.

K čemu hydroizolace základové desky slouží?

Před stavbou nosných zdí se na základovou desku aplikuje penetrační nátěr spolu s modifikovanou lepenkou, aby se zamezilo přenosu vlhkosti do obytných prostor domu.

V první fázi se na základová deska natře souvislou vrstvou penetračního nátěru, který beton uzavře před vlhkostí. Penetrační nátěr slouží také jako příprava pro lepení modifikované lepenky, která na penetrační nátěr přilne lépe než na beton. Penetrační nátěr spolu s lepenkou vytvoří hydroizolaci základové desky.

Jakou izolaci vybrat?

Výběr hydroizolace základové desky specifikuje projektant v projektové dokumentaci domu. Naleznete zde jaké stavební materiály, kvůli svým vlastnostem, na dané stavbě použít. Tyto materiály volí projektant dle účelu stavby a místních podmínek, například dle umístění domu na pozemku (svah, rovina). Lokalita domu může mít specifické požadavky na utěsnění před radonem a dle toho projektant zvolí vlastnosti lepenky. Při nákupu stavebních materiálů hledejte vždy vlastnostmi stejné nebo totožné materiály, které specifikuje projektant.

Podobné příspěvky