Kde hledat stavební pozemky na prodej
| |

Kde hledat stavební pozemky na prodej

Pokud už máte představu o tom, jaký pozemek pro stavbu domu chcete, nastává otázka „kde pozemek hledat?“. Na výběr je v dnešní době mnoho způsobů, jak takový pozemek najít. Je jen na vás, zda využijete pouze jednu možnost nebo tzv. „rozhodíte sítě“ a využijete naplno více možností. Stavebních pozemků na prodej je ale málo a často je koupě pozemku běh na dlouhou trať.

Doba internetová

V dnešní době už asi úplný základ veškerého hledání. Přes internet můžete najít pozemek mnoha způsoby. Od realitních kanceláří, realitních webů přes různé skupiny na sociálních sítích, až po vyhledávání pozemků v katastru nemovitostí. Možností je opravdu mnoho a my vám je zde představíme.

Realitní kanceláře

Přes vyhledávání na internetu se dostanete k mnoha realitním kancelářím nabízejícím stavební pozemky. Často se stává to, že všechny nabízejí stejné pozemky. Kdo ale hledá, ten najde. Mnoho menších realitek požaduje exkluzivitu při prodeji nemovitosti. Znamená to, že pokud někdo prodává pozemek, realitka po něm požaduje, že nebude nemovitost nabízet nikde jinde. Doporučujeme si najít více realitních kanceláří a poptat je. Rádi vám do e-mailu zašlou informace, že mají v nabídce nové pozemky. Vyplatí se to hlavně u menších realitek, které nemají tak velkou klientelu. Velké se často neobtěžují napsat, protože vědí, že na každou nabídku se stojí fronty.

Poptávkové weby

Zní to zvláštně, ale na poptávkových webech můžete poptat koupi pozemku. Zadání poptávky je zdarma a vyplnění formuláře zvládnete během několika minut. Oslovíte tím velké množství lidí, kteří na tyto weby chodí. Zároveň se pohybují ve stavebnictví.

Realitní weby

Existují weby jako například Sreality.cz nebo Bezrealitky.cz. Tyto weby inzerují nemovitosti, které jsou na prodej. Na těchto webech naleznete téměř všechny nabídky konkrétních realitních kanceláří, ale i lidí, kteří chtějí prodat pozemek bez realitky. Dejte si ale pozor, opravdu zde nemusí být všechny nemovitosti. Jestliže budete chtít kupovat pozemek, u kterého není prodej zprostředkovaný realitní kanceláří, dejte si pozor na všechny skryté vady. Doporučujeme využít právních služeb při sepsání rezervační i kupní smlouvy.

Sociální sítě

Na sociálních sítích jako je například Facebook se dozvíte mnoho informací. Existují zde dokonce skupiny, ve kterých se poptávají a inzerují nemovitosti. Jedna z největších skupin je například: Prodej pozemků – nabídky, poptávky. Do takových skupin inzerují realitní makléři, ale i přímo majitelé nebo jejich známí.

Nebojte se o sobě dát vědět. Napište svým známým, zda neznají někoho, kdo má stavební pozemek na prodej. Napište status na svou zeď, lidé informace rádi sdílí. Nejen na sociálních sítích, ale i v reálném životě. Kde, kdo si mezi známými řekne: „Četl jsem na FB, že Pepa Novák hledá pozemek pro stavbu.“ a to přesně potřebujete. Lidé si to řeknou a vy se můžete dostat k pozemku, který ani není nikde v nabídce.

Katastr nemovitostí

Mnoho lidí hledá pozemky podle katastru nemovitostí. Na webu Katastrálního úřadu si můžete vyhledat všechny pozemky a jejich majitelé v oblasti, kde byste rádi bydleli. Majitelé nezastavěných pozemků můžete následně oslovit s nabídkou koupě pozemku. Mnoho lidí o prodeji pozemku uvažuje, ale nedělá pro to nic. Avšak pokud jim přijde vaše nabídka, mohou se dát věci do pohybu.

Obecní pozemky

Protože víte, v jaké lokalitě chcete bydlet, můžete oslovit obce z okolí. Napište jim dopis, e-mail nebo se osobně stavte za starostou nebo na stavebním úřadě. Nad osobní setkání například se starostou menších obcí není. Budou vědět, že o pozemek opravdu stojíte. Řada obcí plánuje v územním plánu obce nové stavební pozemky. Takové pozemky se nakupují levněji než od realitních kanceláří, protože u obce není na prvním místě ziskovost, ale to, aby se obce rozrůstaly. Velmi často bývají tyto pozemky zasíťované, aby se lépe prodávali.

Řekněte o tom všem

Zmiňte se každému, s kým budete mluvit. Povídáte si s kadeřnicí, děláte nějaký sport nebo rádi zajdete do hospody? To, že chcete koupit stavební pozemek řekněte opravdu všem. Jak jsme již psali výše, lidé si rádi povídají a posílají informace dál. Můžete tak snadno přijít k důležitým informacím. Nemusí to být hned kontakt na prodávajícího, ale pomůže i zmínka, že v nedaleké vesnici chystají prodej několika stavebních pozemků a že byste se měli více zeptat obecního starosty.

Rádi bychom, kdyby vám tento článek nastínil, jakými způsoby lze hledat stavební pozemky na prodej. Možností je opravdu mnoho a každá z nich má svou šanci na úspěch. Proto neváhejte a nebojte se hledat, mluvit, ptát se. Určitě jednou svůj pozemek najdete.

Mějte koupi pozemku pod kontrolou

Doporučujeme s koupí pozemku nespěchat. Vždy si ujasněte, zda je pozemek opravdu ten, který splňuje vše, co potřebujete. Ze svých nároků neslevujte. Ujistěte se, že pozemek nemá skryté vady, které by vám stavbu komplikovaly a prodražily. Při koupi pozemku mějte dobře sepsanou rezervační a kupní smlouvu, se kterou vám pomohou právníci. Nemáte-li ještě vyřešené peníze na koupi pozemku, podívejte na se způsoby, kterými lze pozemek financovat.

Podobné příspěvky