jak zjistit majitele pozemku
| |

Jak zjistit majitele pozemku

Sledujete pozemky na prodej a chcete vědět, jak zjistit majitele pozemku? Abyste informace získali, už nemusíte chodit na úřad. Již několik let funguje online nahlížení do katastru nemovitostí a nově také portál ikatastr.cz, který je ještě o kousek rychlejší a uživatelsky méně náročný. Tyto dvě platformy vám v tomto článku představíme.

Jak najít majitele pozemku snadno a rychle?

Jak jsme již psali, existují dvě rychlé možnosti, jak majitele pozemku najít. V obou se hledá snadno a rychle, ale oba portály můžete použit v různých situacích.

  • Nahlížení do katastru nemovitostí – již mnoho let existuje tento portál a je nemalým pomocníkem při zjišťování informací o pozemcích. Naleznete zde čísla parcel, druhy pozemků, výměry, zda je pozemek zatížen věcným břemenem a také kdo je majitelem daného pozemku. Naleznete zde opravdu mnoho informací, bohužel je ale web často přetížený a pomalý. Není optimalizovaný pro prohlížení v mobilních zařízeních, tak se vám na něm bude s mobilem v ruce špatně pohybovat. Nahlížení do katastru nemovitostí a získávání informací z něho je zdarma.
  • iKatastr.cz – „mladší bráška“ webu nahlizenidokn.cuzk.cz, ale o to modernější. Vyhledávání je snadné a optimalizované pro mobilní zařízení. K vyhledávání v mapě nepotřebujete znát číslo pozemku, který hledáte. Stačí najít oblast v mapě, kde se pozemek nachází a po přiblížení mapy se vám odkryjí čísla pozemků. Po kliknutí na daný pozemek se vám zobrazí karta s informacemi. Díky propojení s nahlizenidokn.cuzk.cz se vám zobrazí stejné informace. Tento web a získávání informací z něho je také zdarma.

Web Nahlížení do katastru nemovitostí je spíše pro zkušenější uživatele, kteří jsou v katastru nemovitostí zvyklí hledat a nečiní jim to žádný problém. Naopak iKatastr.cz je rychlou volbou pro ty, kteří hledají jen základní informace a chtějí se k nim dostat rychle. K tomu mohou využít i bezplatnou aplikaci do mobilu.

Mobilní aplikace

iKatastr.cz posunul své využití ještě o kousek dál. Nabízí také mobilní aplikaci jak pro Android, tak pro iOS. Budete tak vždy připraveni projít otevřít si informace k pozemku, o kterém se chcete dozvědět více.

Podobné příspěvky